Ana Sayfa Anneler Günü Hediyeleri Anneler İçin Hediye Fikirleri

Anneler İçin Hediye Fikirleri

1678
0

Anneler İçin Hediye Fikirleri

Anneler için alınacak hediyeler kişisel olmalı ve büyük sevinç yaratmalıdır. Bu yüzden birçok insan anneleri veya kayınvalideleri için nasıl bir doğum günü, yılbaşı veya Anneler Günü hediyesi alabileceği konusunda erkenden düşünmeye başlar. Bu konudaki arayışınızı kolaylaştıracak birkaç hediye fikrini ve öneriyi sizlerle paylaşmak istedik.

Anneniz için klasik hediyeler

Atıştırmalık tatlı bir şeyler veya şık bir takı; bazı hediyeler zaman içerisinde boşuna klasikleşmiştir. Hediyeyi alacak insana verdiğimiz değeri sembolize eder ve duyularımıza kuvvetli bir şekilde hitap ederler. Bu tarz bir hediye ile hata yapma olasılığınız yoktur denebilir.

Takılar

Birisinin bizim için ne kadar değerli olduğunu, ona hediye edeceğimiz bir takı ile ifade edebiliriz. Örneğin kolyeler anneler için çok güzel bir hediye seçeneğidir, çünkü kullanıldıklarında kalplerine yakın bir yerde durur. Şirin bir madalyonun sayesinde ise her anne yanında değerli anılarını taşıyabilir.

Dekorasyon ve ev aksesuarları

Anne babanızla kaldığınız ev sizin için dünyanın en rahat mekânı mıydı? O zaman bunda annenizin payı büyük olmuştur. Mutlaka bugün de hâlâ evini güzel bir şekilde dekore etmekten ve rahat bir ortam yaratabilmekten keyif alıyordur. O halde onu bir ev aksesuarıyla şaşırtın.

Hediye paketlerinize sevginizi katın

Annemize vereceğimiz hediyeleri yapışkan parmaklarımızla renkli kağıtlarla rastgele kapladığımız çocukluk günlerimiz artık geride kaldı. O günlerde bu onu çok mutlu etmiş olsa da bugün artık hediyelerimizi biraz daha incelikli bir şekilde sunuyoruz. Çünkü sevgiyle hazırlanmış hediye paketleri ve kartlar sadece dekorasyon değildir. Aynen hediyemiz gibi onlar da annemize verdiğimiz değerin göstergesidir.

Paketlerken yaratıcı olun

Güzel bir paket, içinde bulunan şeye karşı daha da büyük bir sevinç duyulmasını sağlar. Özellikle daha çok klasik ve pratik hediyeler söz konusu olduğunda, bu şekilde kişisel bir dokunuş yapabilirsiniz. Mesela hazır hediye kaplama kağıdı yerine fırın kağıdı kullanabilirsiniz. Baskısız yüzeyi size birçok başka şey için fırsat verir: Maskeleme bandı parçaları yapıştırarak veya krema torbası yardımıyla üzerini kaplayabilir veya eski kağıtlardan kalpler, yapraklar veya mumlar şeklinde parçalar kesip yapıştırabilirsiniz.

Kişisel kartlar tasarlayın

Annemiz ona hediye ettiğimiz, üzerinde büyük ve kargacık burgacık harflerle yazdığımız bir şiir olan kartı aldığında ne de sevinmişti! Günümüzde artık genellikle hazır kartların altına imza atmakla yetiniyoruz. Halbuki biraz daha kişisel kutlama kartları yapmak için ne kadar çok seçenek var. En kolayı: Güzel bir fotoğraf seçin (örneğin annenizle birlikte çekilmiş bir fotoğraf) ve ortadan ikiye katladığınız kalın, renkli bir kağıda yapıştırın. Fotoğrafın çekildiği zamanı düşününce, kartın içine neler yazabileceğiniz eminiz hemen aklınıza gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz