Ana Sayfa Diğer En Popüler Pırlanta Yüzük Kesimleri

En Popüler Pırlanta Yüzük Kesimleri

997
0

En Popüler Pırlanta Yüzük Kesimleri

Pırlantalar, yüzyıllardır herkes tarafından en fazla sevilen değerli taşlar arasındadır. Ham şekilde çıkarılan elmas daha sonra işlenerek takı haline getirilir. Pırlantanın sahip olduğu 4C özellikleri değerini belirleme konusunda son derece önemlidir. 4C özellikleri için cut yani kesim şekilleri de önemli bir faktördür.

Yuvarlak Kesim

Yuvarlak kesim, en sık tercih edilen pırlanta kesim şekillerindendir. Işığı en iyi şekilde yansıtabilmenize imkan verir. Bu tür kesim tekniği pırlanta ile birleştiği zaman ortaya ışıltılı bir görünüm çıkabilir. Taşın sahip olduğu renk ve berraklık seviyesine göre parlaklık verir.

Markiz Kesim

Markiz kesim pırlantanın kesim modellerine bakıldığı zaman en farklı olarak öne çıkar. Pırlantaların uçları sivriltilir. Karat ağırlığı en yüksek seviyelere gelirken daha büyük gözükmesine de yardım eder. Bu kesim tektaş pırlanta yüzüğünde kullanıldığı zaman yüzük daha ince ve uzun görünür. Vintage bir stil istiyorsanız markiz kesime göz atabilirsiniz.

 

Oval Kesim

Oval kesim yuvarla kesim ile benzerlik gösterir. Yüzük tercihinde parmaklarınızı uzun ve ince göstermek isteyenler oval kesime yönelebilir. Parlaklığı ve ışıltıyı en iyi şekilde yansıtır. Yuvarlak kesime göre biraz daha büyük görünümlü pırlantalar oluşturur.

 

Damla Kesim

Yüzükten çok kolye ve küpe gibi mücevherlerde tercih edilse bile yüzüklerde de sıkça tercih edilir. Taşın kesiminden dolayı uzun olması parmaklarda inceltme özelliği taşır.

 

Kalp Kesim

Aşkın sembolü olan kalp figürüdür. Türkiye’de en çok tercih edilen kesimler arasında yer alır. Değişik ve alternatif seçenekler arayanlar tercih edebilir.

 

Baget Kesim

Baget kesim modelinde kenar kısımlarının kesim şekli farklıdır. Genel olarak alyanslarda tercih edilir. Tektaş yüzük modellerinde tercih edildiği zaman son derece özgün bir duruş ortaya çıkar.

 

Zümrüt Kesim

Pırlanta fantezi yüzük kesimleri içerisine giren zümrüt kesim dikdörtgen ve kare şeklindedir. Zümrüt kesimin en büyük özelliği taştaki bütün kusurları açık ve net bir şekilde ortaya çıkarmasıdır. Zümrüt kesim bir yüzük istiyorsanız taşın renk ve berraklık sınıflarına özen göstermelisiniz. Aşırı parlaklıktan hoşlanmıyorsanız zümrüt kesimli pırlanta yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Prenses Kesim

Tektaş yuvarlak kesim pırlantalardan sonra en fazla kullanılan kesim tekniği prenses kesimdir. Şekil açısından kareye benzeyen köşeleri sivri olan bir tekniktir. Asaletin ve soyluluğun simgesi haline gelmiştir. Dünyada yuvarlak kesimden sonra en çok tercih edilen model olduğu bilinir.

Tüm bu özel kesimleri inceledikten sonra kendinize ya da sevdiklerinize özel bir pırlanta yüzük almak isterseniz Koçak koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. Yenilikçi ve modern tasarımlarıyla öne çıkan Koçak pırlanta yüzüklere https://www.ekocak.com/pirlanta-yuzukler adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Koçak ürünleri arasında pırlanta ile tasarlanmış kolye, yüzük, bileklik ve daha birçok farklı özel mücevheri bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine ve modeline göre değişkenlik gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz