Ana Sayfa Hediye Cildinize Uygun Parfüm Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Cildinize Uygun Parfüm Seçimi Nasıl Yapılmalı?

1717
0
4923847338_b433ed7c8a_b_parfum
Photo by i'am blabla

Parfüm kullanımı hayatımızın bir parçasıdır dedik çünkü parfümler bize mevsimleri hatırlatır, çiçekleri hatırlatır, aşkı, tutkuyu, hatırlatır.. geçmişte aldığınız bir kokuyu veya kullandığınız bir parfümü uzun bir zaman sonra tekrar aynı kokuyu duyduğunuzda.. parfümün güzelliğinden çok geçmişteki anılarınız aklına gelebilir.

Örneğin; Aaa ben bu kokuyu birden hatırlıyorum! deyip, “ahh o eski lise yılları ..” ile başlayan cümleler kurmuşsunuzdur mutlaka ?

Parfümün önemini yazmakla bitiremeyiz.. sırf bir kaç sayfa bunun için ayırabiliriz.

Peki, kullandığınız parfüm sizin için doğru olan mı?

Parfümün hayatımızdaki öneminden bahsetmiştik.. hemen hemen herkesin kullandığından da. Fakat dünyada binlerce çeşit parfüm varken sizin için en doğrusu seçim hangisi işte asıl konu bu!

Sizinle bütünleşen bir parfüm sizin için ideal olacaktır.. aksi taktirde sürekli parfüm değiştirmenizi önermiyoruz. Çünkü sizinle bütünleşen bir kokunuz olmayacak ve “kokunu özledim” diyen birileride olamayacak! Hatta ve hatta parfüm kokunuzu duyduklarında akıllarına siz de gelmeyeceksiniz muhtemelen.

Bir kişinin en fazla iki çeşit parfüm seçeneği olmalı. Ağır ve hafif olarak.
Hafif olanı yazın, ağır olanı kışın tercih edebilirsiniz..

Parfümünüzü seçerken kesinlikle cildinizi baz almayı unutmayın! Aynı parfüm farklı ciltlerde farklı kokular gösterebilir. Hatta kalıcılığı bile ciltlere göre değişebilir.

Yağlı ciltlerde parfüm kalıcılığı fazlayken, kuru ciltlerde daha azdır. Bu yüzden kuru ciltler daha çok parfüm sıkmalıdır.

Yazın ağır parfümler kullanılmadığı gibi kışında hafif parfümler kullanmayın..

Parfüm kullanımı biraz da kişiliğinizi yansıtır.. daha çok kadınsı ve seksi mi görünmekten hoşlanırsınız yoksa daha spor ve sevimli mi? Çünkü parfümlerde kendi içlerinde .. kadınsı, çekici, sevimli, seksi, acı, baharatlı, çikolatalı, değişik mevsim çiçekli vb. olarak kategorilendirilir.

Siz de kendinize uygun parfüm konunuzu seçip, kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz