Ana Sayfa Genel Abartının Suyunu Çıkaran Yılbaşı Hurafeleri

Abartının Suyunu Çıkaran Yılbaşı Hurafeleri

1623
0

Yeni bir yıla girecek olmanın mutluluğunu sevdiklerinizle paylaşmak istemenizi anlarım da saçma sapan kimin ortaya attığı belli olmayan hurafelere bel bağlayanları anlayamıyorum o ayrı dava.. En çok bilinen hurafe ” birinin önünden kara kedi geçerse uğursuzluktur ” safsatası! Eğer önünüzden kara kedi geçiyorsa bu gözünüzün gördüğü anlamına gelir. Bunun altında başka bir şey aramayın rica ediyorum 😀 Sen eğlenmene bak arkadaşım, ne işin var boş inançlarla? Neymiş efendim yılbaşı akşamı bacağını yorganın dışında bırakanın o sene ayağını kimse kaydıramazmış. Eee canım, başka? Bu tür hurafelere inanın kızamıyorum bile, sadece gülüp geçiyorum. Bu inanışları okurken dolu dolu güldüm ve sizin de gülmenizi istediğim için paylaşmak istedim. Haydi buyrun, beraber olsun.

Abartılmakla Kalmayıp Kreması Fazla Kabartılan Hurafeler

1-) Yılbaşı gecesini halk kütüphanesinde geçirenin evinde bir sene boyunca çıt çıkmaz. Kafa dinginliği isteyenler en çok bu yöntemi denerler(miş).

2-) Yeni yıl akşamı karşı cinsten 25 kişiyi öperseniz bir aya kalmadan evlenirmişsiniz. Aman efendim sabahlar olmasın! ( Verilen sayı önemli 24 kişiyi öperseniz evde kalırsınız maazallah! 25′i tamamlayana kadar öpmeye devam. )

3-) Yeni yıla adım atmaya son 10 saniye kala cama çıkıp Halil Sezai’nin isyan şarkısını bağırarak söylerseniz çok isyankâr bir sene geçirirsiniz.

4-) Yere sırt üstü uzanıp üzerinizden 7 kişinin atlamasına müsaade ederseniz, o sene kimse sizinle hiçbir konuda boy ölçüşemez.

5-) Yılbaşı akşamı babasına “ Merve’ lere gidiyorum babacığım ” deyip Ali Rıza, Rüştü ve Rıfkı’ larla takılan kızın evlendiği zaman çocuğu top olur.

6-) Partide koni şeklindeki yılbaşı şapkalarından takmayanların başına o kış çatılarda oluşan buzlu sarkaçlardan düşer.

7-) Yılbaşı akşamı 10′dan geriye doğru sayarken gözlerinizi kapatırsanız o günden sonra kalp gözünüz açılır. İleri görüşlülüğünüzle dudak uçuklatırsınız.

8 -) Yeni yıla birine sarılarak girerseniz o sene çaresiz kaldığınız her anınızda yanıbaşınızda işinizi görecek en az 5 kişi olur.

9-) Yılbaşı akşamı ayakkabılarınızı ters giyip dolaşırsanız o sene işleriniz rast gider.

10-) Yeni yılda 10′dan geriye doğru çifter çifter sayarsanız ( Şekil : 10, 8, 6…..0 gibi ) yeni yılda şansınız ikiye katlanır.

Şimdiden yeni yılınızı kutluyor, sevdiklerinizle nice güzel senelere erişmenizi temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz