Ana Sayfa Yaşam Erkekler Evleneceği Kadını Neye Göre Seçer?

Erkekler Evleneceği Kadını Neye Göre Seçer?

2451
0

Evlilik arefesinde olan her kadının aklında dönüp duran bir soru vardır “Erkekler evleneceği kadını neye göre seçer?” bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Fakat biz en çok rastlanan maddeler üzerinde duracağız. Her kadın, evleneceği erkek için biricik olmak ve ona hitap etmek ister. Dolayısıyla da aranan kadın olabilmek için erkeklerin evleneceği kadını neye göre seçtiklerini bilmeleri gerekir. Biz, erkeklerin evleneceği kadını neye göre seçtiklerini 4 madde ile açıklayacağız.

1- Sadece dış görünüşe önem veren erkekler
2- Hislerine kulak verip şekilci olmayan erkekler
3- Hem dış görünüşe hem de hislerine önem veren erkekler
4- Evlilik yaşı geldiği için ayrıntılara takılmadan evlenmek isteyen erkekler

Şimdi bu maddeleri sırasıyla detaylandıralım;

1- Sadece dış görünüşe önem veren erkekler

Evleneceği kişinin dış güzelliğine öncelik veren erkekler, ilk görüşte aşkı daha sık yaşayan kişilerdir. Muhataplarından daha fazla fedakarlık yaparlar ve sevdikleri kadında aradıkları en önemli kriter güzel olması olduğu için onun her türlü sorunlarına katlanabilecek fedakarlığı had safhada gösterebilirler. Evlenecekleri kadının güzelliğinden başlarının dönmesini isterler. Ki aradığı kişiyi bulduğunda gözleri kör, kulakları sağır olur. Güzelliği gözlerini kamaştıracak bir eş bulduklarında hiç düşünmeksizin emin adımlarla evliliğe yürürler.

2- Hislerine kulak verip şekilci olmayan erkekler

Bu tür erkekler, başkalarının, sevdiği kadın hakkında ne düşündüklerini önemsemezler. Bu erkek, başkasının onun sevdiği kadını güzel bulup bulmamasıyla ilgilenmez. Onun için önemli olan sevgilisinin dış görünüşü değil, ona hissettikleridir. Duygularıyla hareket eden beylere, hissettikleri, evlenecekleri kişiyi dünyanın en güzel kadını gösterecek kadar yoğun ve samimidir. Dolayısıyla her anın keyfini çıkarabilecek kadar mutlu olurlar ve eşlerini de mutlu edecek potansiyele sahiptirler. Yapmacıklıktan uzak, buram buram samimiyet kokan bir evlilik düşünürler. Dünyanın en romantik insanı olmak için çabalayıp, en güzel sevgiliye hediye fikirleri ve envai çeşit sürprizlerle biricik eşinin ayaklarını yerden kesebilirler.

3- Hem dış görünüşe hem de hislerine önem veren erkekler

Bu kategorideki erkekler hem hislerine hem de evlenecekleri kişinin dış görünüşüne eşit şekilde önem verirler. Hem aşık olmayı arzu ederler hem de başkalarının da dışarıdan eşiyle onun birbirlerine çok yakıştıklarını vurgulamak isterler. Böyle erkekler karşısındaki kişiden hoşlansa fakat başkaları sevdiği kişiyi onun yanına yakıştırmasa aşklarından vazgeçebilirler. Aradıkları hem gözlerine hem de gönüllerine hitap edebilecek bir eştir.

4- Evlilik yaşı geldiği için ayrıntılara takılmadan evlenmek isteyen erkekler

Çevre baskısının sebep olduğu “Ohooo yaşın aldı başını gidiyor, evliler kervanına dahil ol artık” söylemleri yüzünden, ayrıntılara takılmadan hiç beklemedikleri bir anda evlenen erkek kategorisidir. Bu konuma gelmeklerinde zamanında çok seçici olmanın da büyük bir etkisi vardır. Evlenecekleri kişiye olan bağlılıkları ve muhabbetleri hızla gelişir ve kendilerini birden evli bir erkek olarak bulurlar. Kimilerinin “Acaba ben de bu kategoriden miyim?” dediğini duyar gibiyiz ?

Erkeklerin kızlarda olmazsa olmaz dedikleri 10 özellik yazımızı da mutlaka okumalısınız ?  Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz