Ana Sayfa Genel Evlenilecek Erkeğin 10 Ortak Özelliği

Evlenilecek Erkeğin 10 Ortak Özelliği

1759
0

Erkeklere “Kadınlar ne ister” diye sorulsa türlü türlü esprilerle karşılaşırız. Kadınlar her şeyi ister, kadınların istekleri bitmez, ne yaparsak yapalım kadınlara yaranamayız bla bla bla… Hatta bu konuda o kadar ileri gidilir ki kadınlar bir sürü suçlama altında kalır. Mesela bir karikatür paylaşılır, hırsızın biri adamın kredi kartını çalmıştır ve adam bankaya haber vermeyeceğini hırsızın kadından daha az para harcadığını söyler. Ünlü bir yazar kadınları erkeklerin başının etini yedikleri gerekçesiyle espriyle karışık suçlar ? Diğer bir yazara kadınları anlayıp anlamadığı sorulur ve yazarın verdiği cevap, kadınlar hakkında bugüne kadar öğrendiği tek şeyin onlar hakkında hiçbir şey bilmediğidir. Neymiş yahu bu kadınlar! Duyanda başka gezegenden geldiği için bu dünyadaki insanlar tarafından anlaşılamayan bir varlık gibi yargılar. Şimdi bu kadar atıp tuttuktan sonra sorabilirsiniz “İyi hoş konuşuyorsun da kadınların erkeklerden istediklerini söyle o zaman biz de ona göre bir hal çaresine bakalım.” Hay hay efendim şimdi kadınların sizlerden beklentilerini madde madde açıklıyoruz.

Evlenilecek Erkekte Aranan Özellikler

1-) Zeka

Kadınlar her ne kadar erkeklerle her konuda eşitlik mücadelesine girseler de kendilerinden daha zeki olduğunu düşündükleri erkeklere farklı bir gözle bakarlar. Tamam aşık olurlar demiyoruz, bunun için farklı ölçütlerde var fakat erkekler bir kadının ona saygı duymasını istiyorlarsa zeki olduklarını göstermeleri lazım. Tabi gösteriş yaparak değil, inceden inceden… “Bak kızım ben zekiyim! Bak ne güzel cümle kurdum, çok espriliyim…” havaları kadınları çekmek yerine kadının arkasına bile bakmadan kaçmasına sebep olur ve dört nala nasıl koştuğunu izlemek zorunda kalırsınız ?

2-) Dürüstlük

Bir kadın için olmazsa olmaz ilk kural dürüstlüktür. Kadınlarla erkekler arasındaki çekişme genelde erkeklerin aldatacağı düşüncesi üzerine başlar ve bu düşünce çerçevesinde sert bir yolda ilerler. Tabi aldatan taraf kadınlar da olabilir. Genel kanı erkekler üzerine olduğundan ve kadınların kesin aldatır düşüncesi beyinlerini kemirdiğinden gerçekten güven veren bir erkek kadınlar için bulunmaz hint kumaşıdır, bilginize.

3-) Espri

Espri anlayışı gelişmiş erkekler kazanmaya mahkumdur ? Esprili erkek zekidir, zeki erkek çekici, çekici erkek evlenilecek adam… Bu süreç böyle uzar gider. Bir espri nelere mal oluyor görüyor musunuz?

4-) Entelektüellik

Bir erkek eğer kitap okuyorsa çekicidir, kültürel aktivitelerde bulunuyorsa çekicidir, kadınları genel kültürleriyle etkileyebiliyorsa çekicidir. Erkekler entelektüelse kadınlar tarafından ilgi odağı olma konusunda gayet başarılı olacaktır.

5-) İnce Düşünce

Genel olarak kadınlar ince detayları düşünür, erkekler olaya genel hatlarıyla bakarlar. Kadın ve erkek arasındaki çekişmenin en büyük kaynağından biri budur. Mesela kadın sorunun ne olduğunu erkeğin anlamasını isterken, erkek tam tersi kadının açıkça söylemesini bekler. Açıkça söylenmeyen hiçbir şey sorun değildir. Bu bakış açısı kadınları çok rahatsız ettiği için, onları anlayabilen erkeklere olan sempatileri daha fazla olacaktır.

6-) Otorite

Erkek dediğin adam gibi adam olmalı! Nedir bu adam kavramı? Kimdir adam? Şimdi kadınlara erkek maço mu olsun, her dediğinizi yapsın mı diye sorduğunuzda alacağınız cevap ikisi de değildir. Alacağınız cevap tam ortasıdır. Her şeye evet demeyen ama her şeye hayır da demeyen, yeri geldiğinde noktayı koyan, yeri geldiğinde sözü kadına bırakan bir erkek! Yani orta şekerli bir Türk kahvesi ?

7-) Aile

Ailesine düşkün bir erkek evlenme konusuna güvenle bakılabilecek bir erkektir. Aile kavramını yerinden görmüş geçirmiş bir insan, kendi ailesini de ona göre şekillendirecektir.

8 -) Sosyal Yaşam

Evde tıkılı kalmayan, sürekli sosyal aktivitelerde bulunan bir erkek bütün hayatı eğlenerek geçirebileceğiniz bir eş adayı değilde nedir? ?

9-) Etkili Konuşma

Konuşmasıyla herkesi büyüleyen bir erkek, konuşmasıyla sürekli sevdiği kadını da etkileyecektir. Şöyle bir ilişki düşünsenize siz konuşuyorsunuz, eşiniz susuyor. Ütopik  bir düşünce de olsa böyle bir ihtimal yok değil.

10-) Toplumsal Statü

Her ne kadar aşk meşk ilişkileri parayla ölçülebilecek olgular değilse de, erkeklerin toplumda edindikleri yer kadınlara çekici gelen bir diğer özelliktir

Bu özelliklere sahip bir erkek hayatınızda varsa, bu kadar şanslıysanız onun için ilginç bir hediye almak istemez misiniz?

Size göre de evlenilecek erkekte aranması gereken özellikler bunlar değil midir? Kendi şahsi fikirleriniz varsa yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz ?

Kadınlara özel olarak hazırladığımız “Erkekler Evleneceği Kadını Neye Göre Seçer” yazımızı da mutlaka okumalısınız. İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz