Ana Sayfa Yaşam Erkeklerin Kızlarda Olmazsa Olmaz Dedikleri 10 Özellik

Erkeklerin Kızlarda Olmazsa Olmaz Dedikleri 10 Özellik

8899
1
Photo by Caucas'

Beylerin bayanlarda aradığı, olmazsa olmaz dedikleri özellikleri okumaya hazır mısınız?  Erkeklerde amaç evliliğe gitmiyorsa nasıl bir karakterde olduğunuzun çokta önemi yok. Hani evlenmelik kız, eğlenmelik kız muhabbetleri dönüyor ya onlar da evlenmelik kızı ararlarken etekleri tutuşuyor. ? Normal şartlarda kız arkadaşının hâl ve hareketlerine dikkat etmeyen beyler olay ciddiyete bürününce taş fırın erkeği kesilebiliyorlar. Erkeklerin olmazsa olmazları kafasındaki düşüncelere göre de şekillenebiliyor elbet. Amaç gönül eğlendirmek olunca ilişkide iç güzelliğin pekte önemi olmuyor maalesef. Ama evlenmek istedikleri kızların annelerine yaraşır bir gelin adayı olması için de ellerinden geleni yapıyorlar. Evlilik yoluna girmeyi düşünen bayanlar bu önerilerimizi dikkate alsınlar ki senelerce olmayı bekleyen turşu bidonu misali dillere düşmesinler. Gerçi bekârlıktan alâ sultanlık mı var sanki! Ama yine de beylerin beklentilerini bilmekte fayda var belli mi olur bir gün işinize yarar. ?

Erkeklerin Evlenilecek Kız Tanımına Uyan 10 Madde

1-) Aile kavramına önem vermek.

Erkekler için bir bayanın aile kavramına değer vermesi çok önemli. Çünkü bir ömür geçireceğiniz insan aile konusunda disiplinli değilse belli problemler yaşamanız kaçınılmaz olur. Her erkek evleneceği bayanın ailesine saygı duymasını, onları önemsemesini ister. Dolayısıyla da ciddi bir ilişki düşündükleri bayandan aileye önem veren biri olmasını isterler. Aynı şey bayanlar içinde geçerlidir elbet. Herkes ailesine önem veren birisiyle evlenmek ister. Yoksa pekte sağlıklı ilişkiler ortaya çıkmaz dimi ama?

 Aile kavramına önem veren bir kız gördüklerinde erkekler böyle heyecanlanıyorlar işte. ? 

2-) Nerede ne yapacağını bilmek.

Erkekler bayanlar kadar detaycı düşünmedikleri için kendilerini kötü hissettikleri durumlarla karşılaştıklarında eşlerinin devreye girip onlara doğru yolu göstermelerini isterler. Dolayısıyla nerede ne yapacağını bilen bir bayan erkekler için her zaman bir adım öndedir. Hatta bir adım az olur, kilometrelerce öndedir demek daha doğru olacak. ?

Nasıl davranması gerektiği bilen bayanları gördükleri zaman erkekler böyle sabırsız olabiliyorlar. 

3-) Kişisel bakımına önem vermek.

Makyaj yapan kadınlardan her erkek hoşlanmaz fakat bir bayanın kendisine bakması beyler için en önemli kriterlerden. En basitinden bir kadın hoş kokmalı. Daha da açıklayıcı olmak gerekirse temiz olmalı.. Erkekler bu konuda bayanlardan daha da hassas aslında.

Kişisel bakımına önem vermeyen bayanlar beyler için daima itici, ağlanılası, üzülünesi tiplerdir. ? 

4-) Soruları sorun haline getirmemek

Kadınların araştırmacı ruhları erkekleri çoğu zaman deli eder. ” Neredeydin? “, ” Bana neden mesaj atmadın? “, ” Yanında kimler vardı? ” soruları masum gibi gözükse de sorularınız sorun haline geldiği zaman erkek arkadaşınız da çileden çıkıyor ister istemez. Sevgilinize sorduğunuz sorularla ilişkiniz ters orantılı aslında. Ne kadar az soru o kadar sağlıklı bir birliktelik.

Sorularınız erkek arkadaşınızı sıkmaya başladığı zaman sevgiliniz tehlikeli olabilir bizden söylemesi! 

5-) Anlayışlı olmak.

Erkek arkadaşınız bazen öyle bir döneme girer ki “hooop n’oluyor ” diyecek konuma gelebilirsiniz. Ama sizden beklediği tek şey anlayıştır. Biz bayanlar kuruntularımızla zaten kendimizi yiyoruz. Halbuki her şeyi oluruna bıraksak su akıp yatağını bulacak. Erkekler üzerlerine gidilmesinden hoşlanmazlar. Dolayısıyla da anlayışlı bir bayan, beyler için çok şey ifade eder.

Anlayış göstermediğiniz konularda erkeklerin verdiği tepki: 

6-) Zevk uyumunun olması

Zevkler ve renkler tartışılmaz derler ama uyum olmadığı zamanda tartışmalardan kaçılamaz. Erkeklerle bayanların arasındaki zevkler ortak olduğu müddetçe anlaşmazlıklarda en aza indirgenmiş olur. Futbol seven bir bayan beyler için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Çünkü erkekler kendi hobilerine uyum sağlayan bayanlara her zaman öncelik verirler.

Zevkleri uymayan çiftler birbirlerinde bu yüz ifadesini görmekten nefret ederler. 

7-) Kadının “ideal anne” profili uyandırması

Erkekler güvendikleri kadınlarla genelde  gelecek odaklı düşünürler. Evleneceği kadının ideal anne güvenini vermesi beyler için oldukça mühimdir. Bir başka deyişle çocuklarının annesi sıfatında görmek istedikleri kadınları tercih ederler. Kendileri kadar, çocuklarını da düşünürler.

Erkeklerin yanında çocuklardan hoşlanmadığınızı söylediğinizde uzaylı muamelesi görebilirsiniz. ? 

8- ) Güven vermek

Sevgi, güven gerektiren bir olgudur. Erkeklerde herkes gibi gözü kapalı güvenebileceği bir eş ister. Meselâ; iş seyahatine çıkan bir erkek ardında bırakacağı eşi için ” acaba arkamdan bir iş çevirir mi? ” güvensizliğini yaşamak istemez. Güven de ilişkinin temelini sağlam kılan en önemli faktördür.

Erkek arkadaşınıza ” sana güvenmiyorum ” dediğiniz zaman size vereceği muhtemel tepki: 

9-) Erkeğe özgür olduğunu hissettirmek

Beyleri özgür bırakmayın tabii ama onlara özgür olduklarını hissettirin. Öyle davranın yani ? Erkekler özgür olduklarını hissettikleri zaman sevdiği kadına daha çok bağlanıyor ve çevresindeki ilişkilerle kendi ilişkisini kıyasladığı zaman kendi haline şükrediyor. Siz de erkek arkadaşına güvenip çevreye güvenmeyenlerdenseniz özgür bırakma önerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Eğer sevgilinize özgür olduğunu hissettirmezseniz böyle isyân eder. 

10-) Erkeğe sıkıntılarını unutturacak neşeye sahip olmak.

Erkekler kendilerini yanında huzurlu hissettikleri bayanları ideal eş kategorisine koyarlar. Bir erkeği mutlu etmeyi başarabiliyorsanız o kişi sizi kaybetmeyi göze alamaz.

Neşe ilişkinin kanı, canıdır. Neşeli haliniz sevgilinizin her zaman daha iyi hissetmesine sebep olacak. 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz