Ana Sayfa Yaşam “Anasına Bak Kızını Al” Sözünün Doğruluğu

“Anasına Bak Kızını Al” Sözünün Doğruluğu

1890
0

Anne olmak meşakkatli iştir, zordur zor olmasına ama yine en güzel duyguları anne olduğunuzda yaşar en güzel anlarınızı o dönemlere sığdırır keşke daha önceden anne olsaymışım bile dersiniz. Uykusuz gecelere rağmen, sinirli çileden çıkmış zamanlara rağmen, yine de anne olmak çok güzeldir.

Çünkü o minik bebeğinizin büyüme sürecini görmeniz okullu olması okunu bitirmesi mezuniyet törenine gitmeniz, ilk iş heyecanı vesaire derken bir bakmışsınız ki kızınız bir de aşık olmuş. Hem aşık olmuş hem de etraftan konu komşu sizin kıza göz koymuş; kararlı bir kere oğluna alacak. Ama kız ister mi sevdiği varken? Elbette istemez kız da gönlünü başkasına kaptırmıııış derken benim baktığım bana bakmıyor bana bakan iç açmıyor mantığıyla kızı isteyenler pencerelerde baka dururlarken kızın sevdiği ve ailesi gelir kızı istemeyee…İte bir anne olmak tüm bu duygusal anları yaşamak bir çok şeyi görmek ve tanık olmak demek. Velhasıl kelam işte bu süreç anasına bak kızını al sürecidir ki çok ama çok doğru bir sözdür buda.

Kız, annenin aynasıdır!

Evet. Ne demiştik, anasına bak kızını al sözü çok önemli, yerinde ve doğru bir sözdür. Çünkü kız çocuğu annenin aynasıdır. Anne neyse kızı da böyledir bu bir gerçek. Elbette aralarda bir yerlerde bu tezi bozan istisna kişiler mevcuttur elbet lakin bu toplum genelinde aynen böyledir. Bir kız istendiği zaman da annesiyle tanışmak ve ailesini araştırmak -buna kız tarafının erkek tarafını araştırması da dahil-bundandır. Her iki taraf birbirini araştırır birbirlerine gider gelir tanışırlar o aşamada kız ve erkek annesi tanışma aşamasında konuşur görüşür bir şekilde anlaşır veya anlaşamazlar. Kız annesi damadı dünürünü tanıyarak erkek annesi de gelinini yine dünürünü tanıyarak anlar veya tanır. Aslında şuan günümüzde yine bu durum devam etse de elbette çok değişti.

İnsanların evliliğe ve birbirlerine bakış açıları da oldukça farklı. Artık insanlar birbirlerine ayrı bir karakter olarak bakıyorlar ki çok da doğru bir bakış açısı nihayetinde. Çünkü herkes annesine babasına veya ailesine benzeyecek ve onlar gibi olacak diye bir kural yok. Zamanla her şey değiştiği gibi bu da gayet tabii değişebilir.

Bu kadar çok benzediğiniz anneniz için yaklaşan anneler gününde anneler günü hediyesi almaya ne dersiniz? Alacağınız hediye ile annenizi çok mutlu edeceksiniz.

“Ben sana güveniyorum, çevrendekilere güvenmiyorum!” sözünün çarpıcı yazısını okumak istemez misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz