Ana Sayfa Yaşam Anne ile Baba Arasındaki Kabak Gibi Sırıtan 10 Fark

Anne ile Baba Arasındaki Kabak Gibi Sırıtan 10 Fark

1641
0

Annenizle babanız arasındaki tek fark kromozom çeşitleri değil tabii ki. 🙂 İçinizden “Bana mı anlatıyorsun, ne çektiğimi ben bilirim” diyenleriniz olacaktır muhakkak. Anne ile baba arasındaki bu farklar aslında evinizin daha eğlenceli olmasına sebep oluyor. Düşünsenize bir sırrınız var ve bunu babanızın duymaması gerekiyor, bu sırrı annenizle paylaşıyorsunuz ve babanızın kulağına gitmemesi için de üç buçuk atıyorsunuz. Bu farklar anne ve babanın karakter yapısına göre değişiklik gösterir elbet. Ama biz geneli baz alarak belli başlı maddeler çıkardık. Kimisi ” Aaaa aynı annemi/babamı anlatıyor.” derken kimi de “Hiçte bile benim annem/babam böyle şeyler yapmıyor ” diyerek ebeveynlerine toz kondurmak istemeyecektir. (: Anneyle baba arasındaki kabak gibi sırıtan farklar nelermiş gelin bir bakalım..

Anneyi Mars Babayı Kars Yapan 10 Düşünce Farkı

1-) Anne olmaz der, baba “ Olsun ya, ne olacak” der. Sonuç olarak o şey olmaz.

2-) Anneler çocuğunun hemen hemen tüm sırlarını bilir, babaysa her şeyi en son öğrenir.

3-) Anneler evladının taktığı renkli lensleri çocuğunu görür görmez fark eder, baba 3-5 yıl aynı evin içerisinde dolaşsanız da anlamaz.

Doğru tespit!

4-) Örneğin; ağaca şeftali koparmak için çıkmak istiyorsunuz diyelim. Anneniz “ Oğlum çıkma o ağaca, düşüp bir yerini kırarsın” derken babanız “ Çık oğlum, kopar o şeftaliyi “ der. Özetle biri riski, diğeri cesareti öğretir.

5-) Anne hastaneye gittiğinde “İyi çok şükür önemli bir şey yokmuş” der, baba “ Amaaan be hiçbir şey yokmuş boşu boşuna gittim” der. En büyük fark düşünce farkıdır.

Ciddi bir hastalığı olmadığını öğrenen babalar, günlerce “Gitmeyecektim hastaneye, boşu boşuna gittim ne oldu sanki” diye yakınıp dururlar.

6-) Babalar eline geçirdiği nesneyi ( meselâ terliği ) fırlattığı zaman genelde hedefi olan çocuğunu ıskalar ama anne istisnasız olarak tam on ikiden vurur.

Babaların bir şeyi isabet ettirdiğini ancak filmlerde görürsünüz. Bu konuda babanız annenizin eline su dökemez. 🙂

7-) Anne bir ton laf söyler, sayar döker gocunmazsınız ama babanın bir lafı gözlerinizin dolmasına sebep olur.

8 -) Annenin sorularına genelde cevap verilebilirken, baba emir cümleleri kurduğu için cevap vermek zordur.
Anne: Yarın elektrik faturasını yatırabilir misin?

Baba: Yarın elektrik faturasını yatır.

9-) Anne evladını pataklayarak yani eliyle hissederek severken, baba içten içe dokunmadan sever.

10-) Annenizin sizi kahvaltı masasına 54682. çağrışında oturursunuz, babanızın bir kere seslenmesi masadaki yerinizi almanız için yeter.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz