Ana Sayfa Yaşam Damat Ayakkabısı Nasıl Seçilir? Mutlu et O’nu!

Damat Ayakkabısı Nasıl Seçilir? Mutlu et O’nu!

2275
0
5ee2dc4b4952b114a6da8c7ccf203163143ad8ec5751764b7726_1280_groom-shoes

Düğün denildiğinde her zaman ön planda olan kişi gelindir. Ancak son dönemlerde bu durumda ciddi değişimler meydana gelmeye başladı. Çünkü modacılar artık damatların da bu mutlu günlerinde gelin gibi özel ve şık bir görünüme ulaşması adına çalışmalara başladı. Şimdilerde damatlar da gerek damatlıklarını gerekse damat ayakkabılarını seçerken hiç olmadıkları kadar dikkatliler.

Giyince Kendinizi Rahat Hissetmelisiniz

Giyilecek ayakkabı bütün gece ayağınızda olacağından ayağınızı sıkmayacak, hava almasını sağlayacak ve hareketlerinizi kısıtlamayacak bir ayakkabı seçmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla ilk olarak bakmanız gereken şey görünüşten çok rahatlık olmalı. Yoksa düğünün ilk dakikalarından itibaren kendinizi giydiğiniz ayakkabı ile rahatsız hissedeceksiniz.

Damatlık İle Uyumlu Olmalı

Ayakkabının kesinlikle damatlığın altında abartılı durmaması gerekiyor. Smokin giyileceği zaman rugan ya da klasik tarzda bir ayakkabı tercih edilmelidir. Bunun tersi olarak spor kesim bir damatlık seçileceği zaman ise süet ya da mat deri ayakkabılar arasından seçim yapılabilir.

Damat Ayakkabısı Nasıl Seçilir

Detaylara Dikkat

Smokin giyildiği zaman mümkün olduğu kadar bağcıksız bir ayakkabı tercih edilmeli. Eğer ki varsa çok ince olması büyük bir önem taşıyor. Özellikle de ayak numarası büyük olan erkeklerin mümkün olduğu kadar ayaklarını küçük gösterecek ayakkabılar seçmesi önemli. Ayakkabının boğaz yüksekliği pantolon kesimine göre seçilmeli. Ayakkabının altının kösele, içinin deri olması damadın düğün boyunca sorun yaşamasını engelleyecektir.

Damat Gelin Aynı Boyda Olsun

Düğün öncesinde yaşanan sorunlardan bir tanesi, gelinin ayakkabısını giydikten sonra damattan uzun olmasıdır. Böylesi bir durum meydana geldiğiyse damat rugan ayakkabıları tercih edebilir. Bunun dışında isteğe bağlı olarak özel ayakkabılar yaptırılabilir. Bu tarz ayakkabıların içerisinde dışarıdan belli olmayan bir yükselti bulunur. Böylece damat ayakkabıyı giydikten sonra normalden daha uzun görünür.

Çorabı Küçümsemeyin

Ayakkabı seçimi sonrasında sıra çoraba geliyor. Çorabın kesinlikle ayağı terletmemesi ve yumuşak malzemeden üretilmesi büyük bir önem taşımakta. Kış aylarında diz bölgesine kadar uzanan çoraplar seçilebilirken sıcak havalarda bileğin altında biten kısa çoraplardan yana seçim yapılabilir. Çorabın rengi ise pantolon ve ayakkabıya bağlı olarak değişim gösterse de çoğu damat tercihini siyahtan yana yapmakta.

Düğünde Damadı Mutlu Edin!

Düğün hediyesi denildiği zaman herkesin aklına öncelikli olarak gelen şeyler gelinler ile alakalı oluyor. Ancak şimdilerde damatlar da hiç olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. Gelinler de damatların hoşlanacağı tarzda hediyeleri bulmak adına araştırmalar yapıyor.

Damadı Anlamaya Çalışın

Hediye almak herkesi memnun etse de bazı durumlarda alınacak hediyeler kişileri psikolojik olarak zorlayabiliyor. Bu tarz durumların önüne geçmek adına hediyenin alınacağı kişiyi anlamak ve neleri sevdiğini bulmak gerekiyor.

Verilecek En Güzel Hediye Anlayış

Gelin adayları düğün planlaması esnasında bambaşka bir insana dönüşebiliyor. Böyle olduğu zaman da çiftler arasında ciddi tartışmalar meydana gelebiliyor. Halbuki nasıl ki gelin düğün ile alakalı ciddi anlamda heyecanlanıyorsa, aynı şekilde damat da bu gün için heyecanlıdır. Bundan dolayı da pek çok damat gelinden hediye yerine anlayış ve ilgi bekliyor. Dolayısıyla gelinin bu esnada yapması gereken şey var olan süreçte damada anlayış göstermek ve düğün planlaması esnasında mümkün olduğu kadar birlikte karar vermeye çalışmak. Böylece düğün öncesinde ve sonrasında çift kendini hiç olmadığı kadar yakın hissetmeye başlayacaktır.

İletişimi Küçümsemeyin

Kimi zaman aileler olması gerekenden çok daha fazla talepte bulunabiliyor. Maddi sıkıntılar, zamanlama, aileler arasındaki ilişkilerdeki sıkıntılar damadı ciddi anlamda sıkabiliyor. Yaşanabilecek bu sorunların üstüne bir de gelin ile yaşanılacak kavgalar bu durumu çekilmez bir hale getiriyor. Böylesi durumda yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise şeffaf bir şekilde iletişim köprüsü oluşturmak ve damadı sıkmadan görüşleri bildirmek. Kişiler arası iletişim ne kadar güzel olursa, daha sonrasında herhangi bir sorun oluşma ihtimali de azalmış olacaktır.

Yapılacak Şey Basit

Düğün hazırlıkları yapılırken çiftin kendine vakit ayırması gerekiyor. Pazar kahvaltısı, güzel bir akşam yemeği ya da hafta sonu kaçamağı ile çift var olan gergin ortamdan kendilerini kurtarmış olacaklar. Bunun sonucunda damatlar da kendilerini düğün planlaması esnasında kendini hiçbir şekilde kötü hissetmeyecek ve yaşanılacak sorunlar ile alakalı çözümleri gelin ile birlikte verip birlikte yeni bir hayata da adım atmış olacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz