Ana Sayfa Yaşam Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gereken Altın Öneriler

Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gereken Altın Öneriler

1653
0

Makyaj her kadının vazgeçilmezidir. Bazen cilt lekelerini kapatmak için kullanılır, bazen güzelliklerine güzellik katmak için…
Hayatında en azından göz kalemi sürmeyen bayan neredeyse yoktur.

Ama uygulanan malzemelerin de hepsi aynı olmuyor.

1) Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken ilk şey malzemelerin kalitesidir.
Malzemelerin olabildiğince doğal bir şekilde yapılmış olmasına ve kimyasal ürünlerden uzak hazırlanmış olmasına dikkat edin. Ve bilindik marka kullanmak çok önemlidir, buna çok dikkat edin.

2) Malzemelerin doğru kullanılmasına dikkat edin. Makyaj malzemeleri ne kadar zararsız olursa olsun, yanlış kullanılması halinde zararsız malzemeler bile zararlı olabilir.

3) Kat kat makyaj yapmak, sıkça makyaj tazelemek iyice cildinizin tahriş olmasını sağlarsınız.Eğer siz de sık sık tazeleyen birisiyseniz baz kullanımı yapmanızı öneririm. Baz makyajın sabit durmasını ve akmamasını sağlayacaktır.

4) Makyajı doğru zamanlar dışında yapmayın. Evet, makyajın doğru zamanı var. ? Gece makyaj yapmak, özellikle de o makyajla yatmak çok tehlikelidir. Sabah uyandığımız anda cilt temizlenmeden yapılan makyajda çok tehlikelidir. Cildin erken kırışmasına neden olabilir.

5) Malzemelerin son kullanma tarihlerine çok dikkat edin. Genellikle kutunun arkasında bulunan ’12M’ ’24M’ türü yazılar ürünün açıldıktan sonra 12 ay veya 24 ay kullanılabileceğini gösterir. Bu süre zarfından sonra kullanılan rimeller kirpiklerin dökülmesine yol açabilir. ?

6) Makyaj sonrası cilt temizliği. Özellikle gece yatarken asla makyajla yatmamamız gerektiğini tekrar hatırlatıyorum. Bunun dışında makyaj yüzünüz de 5-6 saatten fazla kalmamalı. Aksi halde cildiniz yıpranacak erken yaşlanacak ve tahribata uğrayacaktır.

Göz Makyajının Püf Noktaları

Bir önceki yazımda da dediğim gibi makyaj yapmanın da bazı özellikleri, dikkat edilmesi gereken yerleri ve püf noktaları vardır. Yüzümüz de güzelliği en öne çıkan yer gözlerimizdir, bu yüzden göz makyajı ne kadar güzel olursa yüzümüz o kadar güzel görünür. Şunu asla unutmayın ki, bir kadının bakışları en güçlü silahıdır. Ve bu silahın hazırlanması için buyurun bazı püf noktaları…

İlk olarak makyaj yapacağınız göz çevresinin zeminini iyi hazırlayın. Makyaja başlarken ilk olarak gözlerinizdeki yıpranmış görünümü gidermek için güzel bir kapatıcı kullanın. Kapatıcınızı sürerken mutlaka sünger kullanın ve kapatıcıyı iyice yedirin ve belirgin olması için kapatıcınızın tonunu kendi ten renginizden bir ton açık seçin.

Doğru renkleri kullanın. Yaz renkleri herkesin de bildiği üzre, canlı ve neşeli renklerdir. Yeşil, turuncu, mavi, turkuaz gibi renkleri çoğunlukla kullanabilirsiniz ve kıyafete göre değil, saç, kaş ve göz rengine göre far kullanmaya da dikkat edin, bunun haricinde mevsimlik renkler kullanabilirsiniz.

Göz makyajınızda mutlaka gölgelendirme yapın, genellikle gri tonları gölgelendirme için en iyi tonlardan birdir. Bu işlemi yaparken koyu renkli farını, göz kapağınızın dış kısmına, açık olanı ise iç kısmına sürün. Doğal ve doğru bir görünüm yaratması için de iyice dağıtarak birbirinin içine yedirin.

Eyelinerınızı yüzünüze yakışacak şekilde uzatın. Aşırıya kaçmayacak şekilde kuyruk yapın.

Göz kaleminizi üst göz kapağının iç kısmına ve kirpiklerinizin arasına sürün. Daha doğal ve kalıcı bir etki yaratmış olursunuz.

Son olarak rimelle bitirin. Yaz sıcağında daha güçlü kalacak ve akmayacak rimelleri tercih edebilirsiniz. Ama yine de sıcaklar dolayısıyla minimum düzeyde rimel sürmenizi önerebilirim. Rimeli sürerken önce içten daha sonra dıştan sürmeye özen gösterin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz