Ana Sayfa Yaşam Gelin Ayakkabısı ve Gelin Çiçeği Seçme Önerileri

Gelin Ayakkabısı ve Gelin Çiçeği Seçme Önerileri

2031
0

Gelin adaylarımızın hassas oldukları en önemli noktalardan biri de gelin ayakkabısı seçimidir. Gelin ayakkabısı seçmek o kadar da kolay değildir. Hem çok rahat, hem çok şık, hem de çok uyumlu olması gerekir.

  • Rahat olmasına dikkat edin

Gelin ayakkabısını seçerken kesinlikle rahat olması çok önemli! Evet, o modeli çok beğendiğiniz hatta aşık oldunuz, hayalinizde ki ayakkabı! ama hiç rahat değil.. sakın almayın. En güzel gününüzü acılar çekerek mahvetmeyin. İlk etapta size idare edebilirmişsiniz gibi gelecek fakat çok fazla ayakta kalmaktan ayaklarınız şişebilir sizi rahatsız edebilir. Ayakkabınızı seçerken tüm ihtimalleri düşünerek seçmeniz lazım.

  • Ayakkabınızın topuğuna dikkat edin

Gelin ayakkabınızda dikkat edeceğiniz konulardan bir tanesi de topuğudur. Topuklu bir ayakkabı giyecekseniz eğer çok dikkatli bir seçim yapmanız lazım. Gelinlik boyunuzu, rahatlık boyutunu, sağlamlığını, gelinliğin duruşunu ve sizin o topuk üzerinde ki duruşunuzu iyice düşünmeniz lazım. Eğer topuklu ayakkabı ile rahat edemem fakat uzun olmak istiyorum diyorsanız plartform topuk tercih edebilirsiniz. Uzun olmam hiç önemli değil diyorsanız babet ayakkabı tercih edebilirsiniz.

  • Kullanılan malzemeye dikkat edin

Gelin ayakkabınızı seçerken, kullanılan malzemenin ayak yapınıza uygun olması tercihiniz olmalı. Özelikle ayaklarında sorun olan gelin adaylarımızın önceliği kalitesi ve malzemesi olmalı. Sizi en güzel gününüzde sizi yarı yolda bırakmaması bakımından kullanılan malzemenin sağlamlığı da çok önemli.

  • Renk ve modeline dikkat edin

Gelin ayakkabınızı seçerken renk ve modeline dikkat edin. Uzun gelinlik tercih eden gelin adaylarımız, bunu pek önemsemese de her türlü ihtimali düşünmekte fayda var.
Dans ederken, masanızda otururken, fotoğraf çekilirken ayakkabılar hep ön plandadır. Önerimiz iki ayakkabı tercih etmeniz biri çok rahat ve şık diğeri düğün esnasında giymeniz gereken diğeri ise fotoğraf çekimlerinde tercih etmeniz gereken.
Son yıllarda renkli gelin ayakkabıları çok tercih edilen modeller arasında.. özellikle fotoğraf çekimlerinde gelin adaylarımız, renkli ayakkabılarla farklı tarzlar oluşturmakta.

Siz de gelin ayakkabınızı seçerken, bu 4 maddeyi baz alırsanız ayakkabı konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Umarız size en uygun ayakkabıyı bulabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Seçimi

Gelin adayı için bir gelinlik seçimi ne kadar önemli ise, gelin çiçeği de o kadar önemlidir.
Gelin çiçeği seçmek sandığınız kadar kolayda değildir aslında.. gelinliğin en büyük aksesuarıdır.
Düğününüzün ilk başlarında, nikahınızda, fotoğraf çekimleriniz de hep size eşlik edecektir çiçeğiniz. Tabi bir de bunun bekar arkadaşlarınıza atma kısmı var.. tartışılmaz en eğlenceli anlardan biridir ?

Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Gelin çiçeğinizi seçerken buketiniz, gelinliğiniz, saçınız, makyajınız, düğün mevsiminiz ve düğün mekanınız çok önemli.
Gelin çiçeğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir konu ise, çiçeğinizin sizin önünüze geçmemesi! Unutmayın o günün en güzeli siz olacaksınız, çiçek sadece tamamlayıcı olmalı.

Çiçeğiniz sade, şık ve zarif en önemlisi ise tamamlayıcı olmalı.

Düğününüz, yazın açık alanda olduğunu düşünelim.. daha canlı renkler tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında saçlarınıza topuz gibi toplu bir modelde yaptırırsanız, çiçeğinizi daha salaş bir model seçebilirsiniz. Saçlarınıza açık ve dağınık bir model yaptırırsanız daha küçük renkli bir buket tercih edebilirsiniz. Kesinlikle canlı buket tercih etmelisiniz ve yaz gelinlerine ve özellikle açık alanda düğün yapanlara tavsiyemiz gelin çiçeğinizin renklerinden saçınıza bir aksesuar tasarlamanız olacaktır.
Düğününüz, kışın olacaksa muhtemelen kapalı bir alanda yapacaksınız demektir. Yaz renklerine göre biraz daha koyu renkler ve boğmayan renkler tercih edebilirsiniz.
Gelin çiçeğinizi seçerken yanınıza gelinliğinizden bir parça götürmenizde de fayda var. Çünkü en önemlisi gelinlik buket uyumudur. Daha öncede söylediğimiz gibi çiçek ne kadar önemli bir detay olsa da gelinliğin önüne geçmemeli sadece tamamlayıcı bir aksesuar olmalı.

Gelin çiçeğinizi seçtikten sonra gelinliğiniz ile uyumlu ince aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. Hatta misafirlerinize de bu küçük aksesuarlarla hediyeler verebilirsiniz. Örneğin bileklere takılan ufak buketler yakın misafirleriniz de çok şık durabilir. Fotoğraf çekimleriniz de arkadaşlarınıza özel yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz