Ana Sayfa Yaşam Vücut Ölçülerinize Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Vücut Ölçülerinize Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

1616
0
31995324547_5a66760652_b_gelinlik
Photo by OğuzBaşyiğit

Evlenmeyi düşünse de düşünmese de, her genç kızın hayalinden bir gelinlik geçmiştir. Bu hayallerde, damatlar olmaz bile. Bu yüzden gelin adaylarının en hassas noktası gelinliğidir. Her şeyini gelinliğine göre organize eder. Saçını, makyajını, çiçeğini, ayakkabısını hatta damadın damatlığını bile.
Değişen zaman dilimi ile birlikte, gelinlik modası da sürekli kendini yeniliyor.

Bu süreçte gelin adayları, gelinlik seçimleri için uzun bir dilim ayırıp, sıkı bir araştırma içerisine giriyorlar. Bu süreçte işinizi kolaylaştırmak adına sizler için bir kaç model araştırdık. 2020 gelinlik modasına ait hem zarif, hem şık, hem de kibar modeller umarız işinize yarar.

Her genç kız mutlaka bir gelinlik hayali kurmuştur. Bu hayallerde kimi zaman damat bile yoktur.. çünkü önemli olan günün yıldızı olmak ve en güzeli olmaktır. Herkes o gün size hayran gözlerle bakacak ve çevrenizde sizi baştan aşağıya süzecek bir sürü insan olacak.. belki de günlerce sizi konuşacaklar.

Bu yüzden gelin adaylarının, düğün hazırlıklarında en çok önem verdikleri şey gelinliğidir.

Peki Doğru Gelinliği Nasıl Seçmeliyim ?

Gelinlik seçiminizi yaparken, vücut yapınıza uygun modeli seçmeniz, sizin için en doğru karar olacaktır.
Bunun için vücut yapınızı iyice tanımanız gerekmektedir.. genelde düğün öncesi çeşitli rejimler, sporlar yapılsa da vücut yapısı bambaşka bir kavramdır. Tamamen vücut yapısını da değiştirmek mümkündür tabi ama bunun için çok uzun ve disiplinli bir çalışma yapmanız lazım. Siz en iyisi gelinliğinizi vücut yapınıza uydurun ?

Kum Saati Vücut Tipi

Eğer kum saati vücut yapısına sahipseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü omuzlarınız ve kalçanız eşit genişlikte olup beliniz kıvrımlıdır. Rahatça vücudunuzu saran gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Armut Vücut Tipi

Geniş bir kalça ile küçük veya normal bir boyutta göğüslere sahipseniz armut tipi vücut hatlarına sahipsiniz demektir. A kesim gelinlik modelleri tam da size göredir, ince belinizi de ön plana çıkarmanızda fayda var.

Elma Vücut Tipi

Beliniz kalın, kalçanız düz ve bacaklarınız güzel ise vücut tipiniz elmadır. Elma vücut tipine sahip olanlar genelde güzel ve dolgun göğüslere sahiptir. Bu yüzden Elma vücut tipine sahip gelin adayları, göğüs ve bacak kısmını vurgulayan, V yaka veya yırtmaçlı gelinlikler tercih etmelidirler. A model gelinlikler ve düz kesim gelinlikler tam da size göredir aslında.

Omuzlarınız geniş, göğüslerini küçük veya normal, ve kalçanız var ise sizin vücut tipiniz dikdörtgendir diğer bir adı ise gazete vücut tipidir. Sırt dekolteli, düz kesim gelinlikler size çok yakışacaktır.

Bu vücut tipleri en belirgin olup, diğerleri de bunlara benzeyen vücut tipleridir. Eminiz ki size çuval giyseniz de yakışacaktır o gün ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın ? Umarım size en uygun gelinliği bulabilir, günün yıldızı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz