Ana Sayfa Yaşam Yazın Evlenmeyi Düşünenler İçin Altın Öneriler

Yazın Evlenmeyi Düşünenler İçin Altın Öneriler

2072
0

Yaz geldi de geçiyor bile. Haliyle düğün sezonu da yürürlüğe girmiş durumda. Peki gelinlerimiz makyajlarını nasıl yapıyorlar?

Gelinlik modeline göre eğer abartılı ve kabarık bir gelinlik tercihi yaptıysanız, makyaj seçiminizi sade yapmalısınız. Zaten yılın makyaj tercihi sade bir makyajdan yana olduğu için hem güzelliğinizi abartılı bir makyajla kapatmamış, hem de modaya uymuş olursunuz. Bir taşla iki kuş yani. ?

Yaz Gelinlerine Makyaj Tüyoları

Abartılı, bol simli, pullu porselen gelin makyajı arıyorsanız bu yazıda bulunmadığını öncelikle belirtmek isterim. Kusursuz gelin makyajı, gelinin kendi güzelliğinin önüne geçmeyen, onu tanınmayacak hale getiren değil, aksine güzelliklerini vurgulayan bir makyaj olmalı. Bunun için de dikkat edilmesi gereken en önemli iki konu vardır. Bunlar:

  1. Göz rengimize göre makyaj,
  2. Ten rengimize göre makyajdır.

1-Göz Rengine Göre Makyaj
Makyaj yaparken kullanacağın renklere dikkat etmeyi unutmamalısın. Göz makyajında mutlaka göz rengine göre renk seçimi yapmalısın.

2-Ten Rengine Göre Makyaj
Ten rengi de gelin makyajında en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Beyaz tenli bir gelin ile, esmer bir geline yapılacak makyaj tabii ki de aynı olmaz.

  • Beyaz Tenli Gelin Makyajı

Eğer siz de beyaz tenliyseniz, genel olarak fuşya, toprak ve pembe renkleri sana en çok yakışan renklerdir. Cilt rengin açık olduğu için çok koyu ve baskın renk tonlarını tercih etmemelisin.

  • Buğday Tenli Gelin Makyajı

Renk yelpazen çok geniş olduğu için şanslısın. Tek dikkat etmen gereken şey koyu bir saç rengine sahipsen canlı renkler, saçların açık renkse pastel renkler kullanmanı öneririm.

  • Esmer Tenli Gelin Makyajı

Ten rengin esmerse, bilmen gereken ilk şey harika bir cilt rengine sahip olduğun. Çünkü makyajı da renkleri de çok iyi gösterir. Pembe, fuşya gibi far renklerinden çok, pastel tonlarındaki göz makyajını tercih etmelisin. Cildinden açık renkli fondöten kullanmamalısın. Çünkü zaten cevher gibi bir cildiniz var. Son olarak, kalın kaş moda olabilir ama kaşlarınızı çok kalın tutmamaya özen göstermelisiniz.

Yaz Gelinlerinin Fotoğraf Çekimlerindeki Saç Modelleri

Son yılların en popüler çekimlerinden olan dış mekan çekimleri, yaz – kış bakmadan gelinlerimizin tercihidir. Hep gelinlerimizin diyoruz çünkü, damatların bu konuda pek fikri yok gibi, olsa da yok gibi ?
Yaz gelinlerinin en şanslı oldukları noktalardan biri de fotoğraf çekimleridir. İstedikleri yerde rahatça istedikleri pozu verebilirler. Gerçi son zamanlarda kış dış çekimde çok popülerleşti .. neyse onu diğer konuya saklayalım.

Evet bugün ki konumuza gelelim. Düğününüz yazın ve dış mekan çekimi yapacaksınız. öncelikle düğün günü fotoğraf çekiminizi yapmayın diyerek son bir kez daha uyarıyoruz.
Fotoğraf çekimini yaparken, seçtiğimiz mekan genelde doğal ortamlar oluyor..
örneğin; sahil kenarı ( kumsal ), yeşil alanlar, tarihi doğal mekanlar vb. bu kadar doğal mekanlarda fotoğraf çekimleri paha biçilemez oluyor.
Bu tarz ortamlarda haliyle saçınız ve makyajınızda doğal olmalıdır. Yoksa bütünlüğü bozar resimlerde absürt bir görüntü sergilersiniz.

Özellikle dağınık saç modelleri, dış çekim resimlere ayrı bir hava katıyor. Eğer giydiğiniz elbise veya gelinlik çok salaş bir model değilse kesinlikle saçınızı dağınık bırakmanızı tavsiye ederiz. Konseptinize uygun aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.
Sizin için bir kaç gelin saç modelleri seçtik… Umarız işinize yarar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz