Ana Sayfa Yaşam Damat Adaylarının Hesaplaması Gereken Detaylar

Damat Adaylarının Hesaplaması Gereken Detaylar

1727
0
Photo by Caucas'

Damat adayları bu yazımız tamamen size özel. Sevdiğiniz kadın evlilik kararı aldınız belkide yıllardır beklediğiniz an geldi. Bu arefede tüm yük sizin omuzlarınızda gibi bir şey aslında.

Bakmayın gelinlerimizin ön planda olmasına, sizler bu evrenin gizli kahramanlarısınız.

Öncelikle evlenme teklifi etmenizle başlar bu maraton sizin için. Tek taşlar alınır, müstakbel eşinizi tatmin edecek şekilde bir evlenme teklifi edilir. Artık günümüzde çıtalar çok yükseklerde olduğu için kimi damat adayları daha bu evrede kara kara düşünmeye başlarlar. Sonra güzel bir Evet! cevabı tüm telaşınızı alır. Ama sadece o anlık.

Tekliften sonra ailelere açıklama ve kızın ailesiyle tanışma evreleri başlar. Bizim toplumumuzda bu evrede gelin adayları çok rahattırlar.. topu annelere veya sözü geçen bir büyüklerine paslarlar işin içinden çıkarlar. Damat adayları gelinin ailesiyle bizzat kendileri görüşürler.. bu sizin için hem çok telaşlı hem çok stresli hem de kafanızda binlerce sorunun dolaştığı bir evredir. Gelin adayının ailesinin de onayını aldıktan sonra tekrar rahat bir nefes alırsınız.

Bu evreleri atlattıktan sonra bu işin bir adı var konması gereken. Sözü var, nişanı var, yüzükleri var, takısı var, bohçası inciği boncuğu var, nişan kıyafeti var kızın kuaförü var hatta kızın arkadaşlarının da kuaför olayı var. Hepsi ile de sizin ilgilenmeniz gerekir maddi olarak.

Daha sonra damat ziyaretleriniz var. Sizin asla bu evrede gergin olmaya hakkınız yok! çünkü tüm meraklı gözler sizin üzerinizdedir.

İsteme – söz – nişan evrelerini de atlattıktan sonra bunun düğün salonu, nikah işlemleri ücreti, gelinliği, düğün kuaförü, fotoğrafçısı, araba kiralaması, balayı ücreti var. Normal zamanda aynı makyajı yapan kuaförler gelinliği görür görmez %200 fazla alırlar. Bir de üzerine damattan bahşiş alalım gibi (Sanki damat para basıyor) sevimli olmaya çalışıp para koparmaya çalışırlar.

Bitti mi? Bitmedi..! Daha ev tutacaksınız ( Ya kira, ya satın alacaksınız ) ama bu sizin göreviniz beyler! Eşyaların bir bölümü de sizlerden soruluyor.

Bir de bu evrede gelin adaylarımızın nazlı halleriyle çok karşılaşabilirsiniz. Çünkü onlar her şeyi kusursuz isterler.. bu evrede hata yapma payınız olmamalı.

Beklenen gün gelir evlenirsiniz ve bir bakmışsınız ki her şey bir anda bitmiş. Normal hayatınıza geri dönebilirsiniz artık. Bu evreden sonra evliliğinizin, eşinizin yeni hayatınızın tadını artık doya doya yaşayabilirsiniz.

Yani evlilik öncesi tatlı telaşlar dediğimiz olay aslında gelin adayları için geçerli bir durum.. damat adayları hesap kitap yapmaktan tatlı tarafını pek göremeyebilirler.
Bu evrede çiftler bir birlerine karşı anlayışlı olursa hiç bir sorun kalmaz.. siz sevginizi, aşkınızı doya doya yaşamaya bakın. Bu stres geçici bir dönem sadece!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz