Ana Sayfa Yaşam Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri

1726
0

Bir kadın için saçının önemini anlatmakla bitiremeyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun, tartışmasız her kadın için saçları çok değerlidir. Saçlar, ruh hallerini bile yeri gelir yansıtırlar.. bir kadın mutsuz olduğunda bile ilk saçlarını değiştirmekle motivasyon kazanır.

Saçlar üzerinde değişikliğin bir sınırı yoktur. Saçınıza yaptığınız en ufak değişiklik bile, dış görünüşünüzü hemen değiştirebilir. Günümüzde saç bakımlarına kadınlar, ciddi zaman ve para harcamaktadır. Bazen de bunun için para harcamaya bile gerek yoktur. Kendi yöntemleriniz ile bile saçlarınızda değişikli yapabilirsiniz. Tabii bu evrede saçlarınızın, saç diplerinizin de yıpranmamasına özen göstermek gerekir.
Sürekli saç rengini değiştiren bir kadının, ister istemez saçlarında yıpranma olacaktır. Özelikle saç rengi açtırma evresinde dikkatli davranılmadığı süreçte saçlarda büyük problemler oluşmaktadır.
Saç boyalarının kimyasal maddelerden oluşması, bazı ciltlerde alerjik sorunlara sebep verebilir. Siz de eğer saçlarınızı açtırmak istiyorsanız ve bunun için kimyasal değil doğal yöntemler kullanmak istiyorsanız bu konumuz tam da size göre.

Doğal yöntemlerle nasıl saçımı açabilirim?

Doğal yöntemlerle saç renginizi de açtırmak mümkün elbet. Bu yöntemle saçlarınız yıpranmadan doğal bir görünüme kavuşacaktır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Papatya suyu ile saç rengi açma : Papatya su yöntemi, kullanılan en popüler yöntemlerden biridir. 1 bardak suyun içerisine, 1 avuç papatyayı koyup kaynatın ve daha sonra kaynayan papatyaları süzgeç yardımı ile süzün. Süzülen papatyaları çöpe atabilirsiniz çünkü size suyu lazım olacak. Ondan sonra saçınızın hangi bölgesine sürmek istiyorsanız, bu tamamı da olabilir papatya suyunu sürüp, güneşte bekleyiniz. Saçınıza bu işlemi her gün yapmayınız çünkü ne kadar doğal bir yöntem de olsa her gün yapmanız saçınıza zarar verebilir. 2 gün aralıklarla 3 defa yapmanız yeterli. Saçınız doğal bir şekilde açılacağı için çok açık bir renk sarı olmasını beklemeyin. Herkesin saç rengi ve yapısı farklı olduğu için, başkasında gördüğünüz renk sizde olmayabilir. Bunun için saçınızı zorlamayın.
  • Limon suyu ile saç rengi açma : Diğer bir doğal saç açtırma yöntemlerinden biri de limon suyudur. Eşit miktarda limon ve suyu karıştırın. Limonda asit olduğu için suyla karıştırmanız şart. Saçlarınıza ve saç diplerinize zarar verebilirsiniz ve önerimiz saç uçlarınıza doğru sürmeniz. Karışımı saçınıza sürdükten sonra güneşin altında bekleyin ve saçlarınızda 1 – 2 ton açıldığını fark edeceksiniz.
  • Sirke ile saç rengi açma : Kokusu hoş olmasa da, sirke ile de doğal bir şekilde saçlarınızı açabilirsiniz. Düzenli olarak saçınıza sürerseniz zamanla saçınızın açıldığını fark edersiniz. Kokusu bakımından pek tercih edilmeyen bir yöntem değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz