Ana Sayfa Yaşam Dökülen Kirpikler Tekrar Ne Zaman Çıkar?

Dökülen Kirpikler Tekrar Ne Zaman Çıkar?

8726
0
Photo by Rana___

Göz bakımında en önemli konulardan biri de kirpiklerdir. Biz bayanlar, bir çoğumuz makyajın gözlere ve cilde verdiği zararları bilmeden o kadar çok makyaj yapıyoruz ki… Yaptığımız ağır makyajlardan dolayı, kirpik bakımı çok önemlidir. İlk olarak cildimizde makyaj varken asla uyumamalıyız! Bu hem erken yaşlanmaya, hem de kirpiklerin dökülmesine neden olmaktadır. Unutmayın ki, gözleri ön plana çıkaran kirpiklerdir.

Dökülen Kirpiklerin Yenilenmesi

Dökülen kirpikler, yenilenme sürecinden geçerler. sağlıksız, kırılan kirpiklerin yanı sıra sağlıklı kirpikler de dökülebilir. Kirpikler 100 günlük bir zaman dilimi içerisinde dökülür, 1 ayda çıkar, ve 100 günlük bir zaman içerisinde yeniden dökülürler. Bu bir kısır döngüdür.

Eğer kirpiklerinizin dökülmemesini istiyorsanız, devamlı gözlerinizi ovuşturmayın ve çok fazla göz makyajı yapmayın. Makyaj yaptığınız günler mutlaka göz temizliğinizi tamamlayın. Göz bakımı çok önemlidir.

Bazı kişilerde kirpik koparma huyu bulunmaktadır. Bunu yapanlar acilen bırakmalılardır. Çünkü devam ettikçe kirpikleri tamamen dökülebilir.

Bunun yanı sıra bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize badem yağı sürerseniz kirpikleriniz daha kısa sürede daha dolgun ve gür çıkar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz