Ana Sayfa Yaşam Düğünden Önce Formunuza Dikkat Edin!

Düğünden Önce Formunuza Dikkat Edin!

1628
0
Photo by cblorenaturefotos

Yıllarca hayalini kurduğunuz, düğün gününüze az kaldı! O gün günün yıldızı siz olacaksınız.. tüm gözler sizin üzerinizde olacak. Herkes sizi süzecek ve o gün bir çok kişi sizinle resim çekilecek.. en önemlisi de sizi, yıllar sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizin mükemmel ve kusursuz olduğunuzu görmek mutlu edecektir.

Genelde düğüne az bir süre kala gelin adaylarımız, büyük bir telaşa girip çeşitli diyet listelerini uygulamaya başlar. Aslında bu diyet listeleri çokta sağlıklı bir yöntem değil. Uzman kontrolünde yapılması gerekiyor.. çünkü sizin zaten büyük bir telaşınız olacak. Yoğun bir tempoda eksikleriniz için koşturacaksınız. Bu evrede vücudunuzun dinç ve sağlıklı olması gerekiyor. Yoksa fit gözükeyim derken, düğün gününüzde yorgun ve bitkin gözükebilirsiniz.

Gelin adaylarının formda kalması için yapması gerekenler?

Öncelikle ciddi bir kilo sorununuz varsa, bir uzmandan yardım almalısınız. Onun dışında hem fit olmak hem de zayıflamak istiyorsanız;
Uyku düzeninizi oluşturun. Yattığınız ve kalktığınız saatin düzenli olmasına özen gösterin.. özellikle sabah erken kalkmaya çalışın, fakat uykusuz kalmayın. Uykusuzluk sizin vücut direncinizi azaltıp yorgun bir yüz ifadesi oluşturur.

Erken kalktıktan sonra fırsatınız varsa 20 dakika yürüyün her sabah. Fırsatınız yoksa evde kendini sağlığınıza dikkat edecek ve sizi zorlamayacak şekilde egzersiz yapın. Vücudunuzun sıkılaşması için pilates yapabilirsiniz.

Bol bol su için.. su içmeyi yaşam tarzınız haline getirin. Hem sağlık hem de güzellik için suyun size kattığı faydaları saymak için ayrı bir konu açmak gerekir. Su direncinizi de artırır. Eğer su içme alışkanlığına sahip değilseniz, içmek aklınıza bile gelmiyorsa sürekli yanınızda bulundurun. Çalıştığınız ortamda veya bulunduğunuz alanda 1-2 lt sürekli bulunsun. Gördükçe içme ihtiyacı duyacaksınız çünkü.

Kahvaltı günün en önemli öğünü.. bunu bilmeyen kalmamıştır artık. Bu yüzden kahvaltınızı düzenli olarak yapın.

Akşam geç saatte yemek yememeye özen gösterin.. ya da ağır yemeklerden kaçın. Yemek yedikten sonra hemen yatmayın. Bırakın vücudunuz biraz sindirsin.

Yemek yerken, hızlı hızlı yemeyin.. doyduğunuzu geç anlarsınız. Örneğin; Çorbanızı içtikten sonra biraz bekleyin daha sonra ana yemeğinizi yiyin. Tabağınıza az az yemek koyun.. çünkü tabakta ne kadar yemek varsa o kadar yersiniz. Yemezseniz bile aklınız kalır.

Çeşitli rahatsızlıklarınız varsa mutlaka doktorunuzdan yardım isteyin. Herkesin önerdiği diyet listelerini uygulamayın. Sizin vücudunuz değerleri farklı olabilir. Herkesin metabolizması aynı değildir. Zayıflamak uğruna sağlığınızı kaybedebilirsiniz.

Umarız hayal ettiğiniz günde, hayalinizdeki gibi olursunuz ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz